FireWalkWithMePrzybylskiPromo02
FireWalkWithMePrzybylskiPromo01

Pokazy sygnowane nazwiskiem Przybylski stały się synonimem wyrazistych kolorów, rozmaitości błyskotek i odważnych cięć zamkniętych w inspirującej oprawie-wizualnej i muzycznej.

Projektant wywiódł gości w pole i nie będzie to sformułowanie użyte na wyrost. Pokaz odbył się w oddalonym od centrum Studio Produkcji Telewizyjnej ATM, lecz to Przybylskiemu można akurat wybaczyć, ponieważ choreografia stworzona we współpracy z Kasią Sokołowską oraz sama kolekcja warte były każdego przebytego kilometra. Zaś sam wybieg uświetniły półnagie sylwetki modeli.

FireWalkWithMePrzybylski VIP01
FireWalkWithMePrzybylski VIP02
FireWalkWithMePrzybylski VIP03

Designer w pierwszej fazie pokazu pokusił się o zabawę modą. Wybiegiem zawładnęły grochy w rozmaitej postaci i konstelacji, co nadało atmosferze więcej luzu i frywolnego charakteru.

Pojawiły się materiały w grochy, z naniesionym printem indiańskich strzał, z abstrakcyjnym graffiti z piktogramami, aby za chwilę przemienić się w misternie zdobione indiańskie hafty i aplikacje. Na koniec pokazu oczom przybyłych gości ukazały się niezwykle kobiece i zmysłowe, koronkowe wręcz transparentne kreacje nawiązujące do wiktoriańskiej ameryki.

Standardem były świetnie odszyte marynarki, żakiety i kurtki. Projektant zadbał również o mężczyzn.
Wszystkie propozycje dla panów zostały zaakcentowane kobaltowymi wysoko podciagnietymi skarpetami.
Ciekawym elementem męskiej kolekcji był look składający się z klasycznej białej koszuli, na którą została nałożona delikatna czarna koszulka uszyta z siatki z wyhaftowanymi mieniącymi się aplikacjami nawiązującymi do totemów.

Przybylski znany jest z czerpania odmiennych i skrajnych inspiracji-tak też było i tym razem. Motywem przewodnim była kultura Indian zestawiona w kontrze z wiktoriańską Anglią. Projektant zachowuje w swojej estetyce pracochłonne hafty, a także sprawdzone kroje, w których czuje się bezpiecznie.

Najnowsza linia przechodzi w dobrym stylu do historii bogatego dorobku twórczego projektanta. Pojawiły się motywy znane z poprzednich kolekcji: kurtki, płaszcze, bogato wyszywane sukienki, a także sama kolorystyka.

Fire Walk With Me nawiązuje do poprzednich kolekcji (White Wolf, Wild At Herat) dzięki czemu zgrabnie i konsekwentnie wpisuje się w poprzednie sezony. Ciekawym uzupełnieniem kolekcji były dodatki i akcesoria w postaci długich szalików, czapek z pomponami a także aksamitne plecaki oraz torby z egzotycznym tłoczeniem.

FireWalkWithMePrzybylskiCollage01
FireWalkWithMePrzybylskiCollage02
FireWalkWithMePrzybylskiCollage03
FireWalkWithMePrzybylskiCollage04
FireWalkWithMePrzybylskiCollage05
FireWalkWithMePrzybylskiCollage06
FireWalkWithMePrzybylskiCollage07
FireWalkWithMePrzybylskiCollage08
FireWalkWithMePrzybylskiCollage09FireWalkWithMePrzybylskiCollage10
FireWalkWithMePrzybylskiEnd

Nie da się ukryć iż frekwencja celebrytów przyprawiła dziennikarzy i fotografów o zawrót głowy. Wśród tłumu gości można było wyłapać znane twarze m.in. Agnieszkę Woźniak-Starak, Joannę Horodyńska, Romę Gąsiorowską, Annę Dereszowską, Jessicę Mercedes czy Mateusza Damięckiego. Na ściance można było dostrzec Katarzynę Warnke, Marię Sadowską i Andrzeja Piasecznego, Agnieszkę Sienkiewicz, czy uczestników aktualnej edycji Top Model oraz nową Miss Polonia-Izabelę Krzan. W dżungli zaproszonych gości wielkim zaskoczeniem był powrót Kasi Figury, z resztą bardzo udany, w pięknym, zarażającym pozytywną energią stylu.

FireWalkWithMePrzybylski 01
FireWalkWithMePrzybylski 02
FireWalkWithMePrzybylski 03
FireWalkWithMePrzybylski 04
FireWalkWithMePrzybylski 05
FireWalkWithMePrzybylski 06
FireWalkWithMePrzybylski 07
FireWalkWithMePrzybylski 08
FireWalkWithMePrzybylski 09
FireWalkWithMePrzybylski 10
FireWalkWithMePrzybylski 11
FireWalkWithMePrzybylski 12
FireWalkWithMePrzybylski 13
FireWalkWithMePrzybylskiZoomonShoes
FireWalkWithMePrzybylskiAuthor

Pozdrawiam,
Przemysław Guryn

Photo: Marcin Storonowicz