Dawid Woliński przyzwyczaił nas do swojej wypracowanej linii i stylu. Po raz kolejny udowodnił, że klasyka nie jest dla niego wyzwaniem, oraz potrafi być fascynująca. Jednak z pewnością nie nudna. Tym razem mieliśmy przyjemność świętować wspólnie 20-lecie twórczości Dawida.

Projektant wybrał sobie wyjątkową datę na pokaz bowiem termin 22.11.2022 jest równie oryginalny jak nowa kolekcja Resort 2023 pod oficjalnym mecenatem marki Perlage.

Prezentacja odbyła się w industrialnej i surowej przestrzeni kamienicy zlokalizowanej przy ul. Kredytowej 9.
Jej surowe wnętrze przywodziło na myśl czyste płótno, które w rękach uzdolnionego artysty w to południe przerodziło się w małe dzieło sztuki.

Tym razem jednak zamiast długiego catwalku czekało nas zaskoczenie w formie przedstawienia nowej linii, bowiem każdy zaprezentowany look został omówiony przez Dawida, co przywodzi na myśl pierwsze kameralne pokazy Diora, YSL czy Chanel.

Na podeście pojawiły się czarne, wełniane oversizeowe płaszcze i marynarki zaprezentowane zmysłowo na gołym ciele. Nie zabrakło również zjawiskowych, głęboko wykrojonych wieczorowych maxi dress z tkanin tworzonych
od podstaw w atelier projektanta z odważnymi rozporkami. W kolekcji uwzględniono również koktajlowe sukienki
z jedwabiu i weluru o zróżnicowanej długości w odważnych odcieniach fuksji i energy pink.

W dalszej części prezentacji pokazu zostały przedstawione unikatowe sylwetki skrzące się tysiącami srebrnych cekinów, oraz białe wedding dress o asymetrycznej konstrukcji rękawa.

Wyjątkowym elementem pokazu była aksamitna sukienka dedykowana Perlage Water w odcieniu głębokiego indygo
z odważnymi rozcięciami i aplikacjami w postaci przeskalowanych drapowanych róż z materiału, które przewijały
się w kolejnych projektach dopełniając tym samym kolekcje i nadając jej spójną całość.

Wszystkie sylwetki dopełniało zjawiskowe obuwie marki Aquazurra, które jest dostępne w stacjonarnie w butiku Moliera 2. Do każdego z looku dobrano wysokie botki na masywnym obcasie w odważnych żywych kolorach, zaś sam pokaz uświetnił między innymi Edgardo Osorio, z którym prywatnie Dawid przyjaźni się od wielu lat.

Prezentacja najnowszej kolekcji Dawida była świetną okazją, aby bliżej poznać partnerów strategicznych wydarzenia m.in: wspomnianą wcześniej markę obuwia Aquazurra, Moliera 2, Klinikę Ambroziak, Dr Ambroziak, Oribe oraz WMF.

Pozdrawiam,
Przemysław Guryn.

Photos: Magdalena Kubala.
Front Photos: Filip Okopny/Fashion Images.