Pokazy Tomasza Ossolińskiego w pewym momencie przeradzają się w swoisty spektakl.
Surowy wybieg został oświetlony dziesiątkami świec, których blask odbijał się od ceglanych ścian, w efekcie czego całość nabrała wręcz sakralnego wydźwięku, a powstały światłocień przywodził ten z obrazów renesansowych malarzy. Intymne oświetlenie nadawało pokazowi nienachalny, kameralny nastrój. Oprawa pokazu okazała się zjawiskową dla kolekcji, w której inspiracją była twórczość Caravaggia.

W surowych wnętrzach Fortecy Kręglickich na Warszawskim Śródmieściu przewijało się wiele różnorodnych materiałow, tkanin, faktur oraz mariażu-błysk romansował z matem, czym uwodził publiczność pochłoniętą w spektaklu, który zafundował swoim gościom Ossoliński.
Bogactwo i niezliczona różnorodność tkanin nieustępowała jej jakości, albowiem w kolekcji zastosowano strzyżone wełny rodem ze starej francuskiej manufaktury, jedwabną organzę oraz skóry, aksamity i welwety w odcieniach butelkowej czy szmaragdowej zieleni i ciemnego wytrawnego czerwonego wina bowiem również wytrwana była kolekcja Shadows.
Wiele uwagi poświęcono haftom, które przejawiały się w zarówno męskich jak i damskich projektach. Garnitury, swetrowe płaszcze oraz kostiumy zostały podkreślone motywem drewnorytu ‘Fali w Kanagawie’
Renesansowe inspiracjie miały również odbicie w krojach zastosowanych podczas tworzenia nowej linii odzieży, albowiem odnajdziemy w niej wysokie golfy, czy bufiaste ramiona.

Tomasz Ossoliński - Shadows - Collage 01

Tomasz Ossoliński - Shadows - Collage 02

Tomasz Ossoliński - Shadows - Collage 03

Tomasz Ossoliński - Shadows - Collage 04

Tomasz Ossoliński - Shadows-Collage 05

Wszakże nie jest tajemnicą iż Tomasz Ossoliński słynie z pracochłonnej konstrukcji, kunsztu i precyzji odszycia, a także zwinnych kolaży tkanin, tak było i tym razem.
Look modeli również nie pozostawał bez znaczenia. O to zadbał Team Jagi Hupało. Niepokorne fryzury w stylu rebel z kontrolowanym nieładem zostały przełamane roztrzepanymi, luźnymi falami i świetnie korespondowały z kolekcją tworząc  wyrafinowaną, spójną całość.

Tomasz Ossoliński Shadows-People 01

Tomasz Ossoliński Shadows-People 02

Tomasz Ossoliński Shadows-People 03

Tomasz Ossoliński Shadows-People 05

Tomasz Ossoliński Shadows-People 04

Tomasz Ossoliński Shadows-People 06

scena z: Tomasz Ziółkowski, Monika Olejnik, fot. Baranowski/AKPA

scena z: Macademian Girl, Maffashion, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Mateusz Hładki, Gosia Baczyńska, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Anna Jurgaś, Joanna Klimas, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

scena z: Maja Ostaszewska, Magdalena Cielecka, Monika Olejnik, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Tomasz Ossoliński Shadows-People 12

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Baranowski/AKPA

Tomasz Ossoliński Sadows End Collage

Pozdrawiam,
Przemysław Guryn

Photos:
Magdalena Niemyjska/Materiały prasowe