W miniony wtorek kolejny raz gościliśmy w murach Muzeum Etnograficznego, mieszczącego się przy ul. Kredytowej 1. Albowiem to właśnie pod tym adresem Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru zorganizowała tegoroczną Galę Dyplomową swoich Absolwentów.

   Tego wieczoru zaprezentowało się trzynastu najlepiej zapowiadających się młodych projektantów kierunku Projektowania Ubioru. Z kolei prace dyplomowe wydziału Kostiumografii zaprezentowane zostały w foyer muzeum.

Spośród jak się okazało szczęśliwej trzynastki adeptów projektowania Partnerzy eventu przyznawali wyróżnienia i nagrody w formie stażu w swoich atelier bądź publikacji w mediach.
Bezsprzecznym zwycięzcą okazała się Natalia Golec, która podbiła serca mediów swoją kolekcją, dzięki czemu zdobyła aż 6 (!) nagród.

O krok za Natalią podążała Jagoda Bartczak, której projekty zostały uznane licznymi nagrodami. Uwagę na siebie zwrócił również  Adrian Zwierzchowski, Adam Samsel, których kolekcje prezentowały się równie obiecująco, a także Dominika Gembiak i Anna Górka.
Tego rodzaju wydarzenia stanowią swoisty sprawdzian dla Młodej Polskiej Mody i jej przyszłości, która jak widać ma całkiem dobre rokowania.

Natalia Golec

Jagoda Bartczak

Adrian Zwierzchowski

Adam Samsel

Anna Górka

Dominika Gembiak



Pozdrawiam,
Przemysław Guryn

Photos: Marcin Storonowicz

Look:
Jacket: Madox Design
T-shirt: by Guryn
Trousers: H&M
Bracelet: Lilou
Handbag: Alicja Getka
Shoes: so.much.more