Utarło się, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Za to tukan czyni ją w zupełności.

Łukasz Jemioł nie potrzebuje jaskółki aby przywołać wiosnę. Projektant nie zadowala się półśrodkami i od samego początku w nowej linii przewijają się propozycje rodem z najskrytszych zakamarków tropikalnych lasów deszczowych, zaś wiosnę w jego kolekcji zapowiadają obiecujące hafty przedstawiające Tukany.

Miniony czwartek spędziliśmy w ultra kobiecym towarzystwie, bowiem ósmego marca Projektant zorganizował premierę nowej kolekcji, która składała się w pełni z damskich sylwetek.


W jednej chwili po surowej, loftowej przestrzeni Praskiej Drukarni w półmroku rozbrzmiał zmysłowy utwór 'Mystery of Love’ znany z filmu 'Call me by your name’, a już chwilę później rozbłysły reflektory rzucając światło na nową kolekcję.

Tym razem Jemioł pochylił się nad bielą, bowiem to ona w przeróżnych kompilacjach kolorystycznych zalała wybieg, aby za chwilę ustąpić miejsca transparentnym, rozbielonym błękitom i szarościom. Przyjemnym, wakacyjnym akcentem był blok projektów w pastelowej zieleni i soczystych odcieniach żółci zaakcentowanych w plisowanych szyfonowych wstawkach.

Wzorzyste, zwierzęce i botaniczne printy zostały podkreślone przemyślanymi, asymetrycznymi krojami i cięciami. Wybiegiem zawładnęły przezroczyste i ażurowe sukienki, delikatne tuniki przełamane pudełkowymi kurtkami oraz marynarkami, zaś subtelność jedwabnych szyfonów została podkreślona mnogimi plisami.

Dodatkowym elementem uzupełniającym kolekcję były zamszowe torby, w rozmiarze XXL oraz gorsetowe pasy, które szturmem zdobyły serca widowni.Sporym zaskoczeniem było pojawienie się na wybiegu Lidii Popiel oraz Magdaleny Gołdanowskiej, czym Projektant udowodnił, że jego moda nie zna wieku i nie ma ograniczeń.


Pozdrawiam,
Przemysław Guryn

Photos: Magdalena Niemyjska – Femmestudio