Premiera nowej jubileuszowej kolekcji z okazji pięciolecia marki Tomaotomo odbyła się w Państwowym Muzeum Etnograficznym.
Pokaz otworzyła wieczorowa czarna zabudowana suknia długości maxi z pęknięciem na dekolcie, co było znakiem solidarności projektanta z uczestnikami Czarnego Protestu.

Z kolei finałowy projekt, który powstał we współpracy z marką Martini, inspirowany był nową butelką trunku.
Kobieta Tomasza Olejniczaka? Kusi kobiecością, przyciąga spojrzenia stylizacjami obok których nie można przejść obojętnie i jak mówi Projektant, jest widoczna w tłumie.

Kolekcja Baroq&Roll nie należy do najskromniejszych w dorobku designera. Tym bardziej  nie można jej nazwać minimalistyczną, co w tym wypadku stanowi komplement.
Tomasz Olejniczak połączył dwie skrajności – odległy w czasie Barok oraz rockowy pierwiastek.

Projektant umiejętnie ukazał w kolekcji inspiracje stosując ciekawy dobór tkanin o wyjątkowych fakturach.
Wybiegiem zawładnęły bogato tkane i tłoczone kwieciste żakardy, subtelne koronki i ręcznie wyszywane aplikacje. Z daleka lśniły tkaniny zdobione błyszczącymi kamieniami Swarovskiego i metalicznymi nićmi.
W kolekcji odnalazły swoje miejsce srebrzyste frędzle, strukturalne materiały jak i wszelkiego rodzaju ornamenty, skontrastowane z prostym krojem. Wszystko w szlachetnych odcieniach złota, malinowej czerwieni, tycjanu, oraz stojących do nich w kontrze zimnych barwach: bieli, beżu, gołębiej szarości i pastelach niebieskiego oraz wrzosu kończąc na szlachetnej, głębokiej czerni. Pojawiło się również wiele nieoczywistych połączeń takich jak niebieski z domieszką złota czy brązu.
Kolekcja opływała w jedwabie i włoskie gipiury, mięsiste tkaniny z rypsowymi nićmi, tworzące ciekawe struktury.

Baroq&Roll TYCJAN
Baroq&Roll BEADING
Baroq&Roll SILVER Look
Baroq&Roll Look BLACK01
B&RBLACKONLY

W pierwszych rzędach można było dostrzec muzę projektanta – Weronikę Książkiewicz, a także Katarzynę Bujakiewicz, Magdę Steczkowską, Natalię Siwiec, Katarzynę Zielińską, Ilonę Felicjańską, Macademian Girl, Omenę Mensah, Ramonę Rey, Romę Gąsiorowską, Annę Kalczyńską Aleksandrę Kisio, Teresę Rosati, Tomasza Ciachorowskiego, Witolda Szmańdę, Michała Witkowskiego, Krzysztofa Gojdzia, Tomasza Jacykowa oraz Rafała Maślaka i Rafała Jonkisza.

B&R AFTERPARTY 00
B&R AFTERPARTY01
B&R AFTERPARTY02
B&R AFTERPARTY03
B&R AFTERPARTY04
B&R AFTERPARTY05
B&R AFTERPARTY06
B&R AFTERPARTY07
B&R AFTERPARTY08
B&R AFTERPARTY09
B&R AFTERPARTY10
B&R AFTERPARTY11
B&R AFTERPARTY12
B&R AFTERPARTY13
B&R AFTERPARTY14
B&R AFTERPARTY15
B&REND

Pozdrawiam,
Przemysław Guryn

Photos: Marcin Storonowicz