Bohater dzisiejszej sesji od pewnego czasu wzbudzał wiele kontrowersji wokół swojej postaci, lecz po dziś dzień cieszy oczy i wzbudza sympatię białostoczan. Część z Was już wie o kim mowa. Innym przybliżymy temat.

Inspiracją tego wpisu jest mural obrazujący Dziewczynkę z Konewką. Mural, o który miesiącami toczył się spór, wzięliśmy pod lupę, odkładając politykę na bok skupiliśmy się na jego walorach estetycznych oraz kulturowych.
Grafika autorstwa Natalii Rak powstała podczas akcji „Folk on the street’  przedstawia dziewczynkę ubraną w strój ludowy, podlewającą drzewo. Od trzech lat cieszy oczy przechodniów przy jednej z głównych ulic miasta. Natchnieniem Natalii była podlaska przypowieść ‘Wielkoludy’ Wojciecha Załęskiego.

Słonecznego wiosennego dnia zrodziła się idea aby powołać do życia miejską ‘maskotkę’ Pomysł wydawał się nieco szalony, okraszony dozą wariactwa lecz wart poświęcenia mu uwagi i nakładu pracy. Realizacja stroju trwała miesiącami. Począwszy od doboru tkanin, stworzenia konstrukcji, zaprojektowania i wykonania haftu znajdującego się na rękawach aż po realizację sesji i finalny efekt, który mamy przyjemność zaprezentować dzisiaj.
Nasz strój powstał w oparciu o ten widniejący na ścianie budynku przy al. Piłsudskiego, kolorowe pasy zostały odtworzone zgodnie z układem oraz kolorystyką widniejącą na grafice.

DziewczynkaZKonewką02
DziewczynkaZKonewkąGłówne
DziewczynkaZKonewką03
DziewczynkaZKonewką04
DziewczynkaZKonewką05
DziewczynkaZKonewką06

Model: Ewelina
Make Up: Dorota Lange/Centrum Szkoleniowe Wizażu i Charakterysazji Doroty Lange
Hair: Marcela Lange/Centrum Szkoleniowe Wizażu i Charakterysazji Doroty Lange
Style/Designer: Przemysław Guryn
Embroidery: Magdalena Żmiejko
Photos: Magdalena Niemyjska