W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się pewnej części garderoby, do której większość ludzi nie przykłada szczególnej uwagi a szkoda ponieważ drzemie w niej duży potencjał.

Temat traktowany po macoszemu. Niby wiadomo, że nie wypada założyć białych do garnituru, czy też zbyt krótkich lub porwanych, ale co dalej? Dzisiaj razem z marką SpoxSox, która dołączyła do naszych partnerów, rozwiejemy Wasze wątpliwości. Trzymajcie się krzeseł, bo po dzisiejszej lekturze wyskoczycie ze skarpet.

SpoxSox03

Precyzyjnie dobrane skarpety potrafią być kropką nad i całej stylizacji. Mogą zbudować cały oufit, jednak niewłaściwie zestawione są w stanie działać destrukcyjnie na nasz look. Zwykło się mówić, iż człowieka można poznać po jego butach, ale pamiętajmy, nawet najlepsze obuwie nie uratuje nogi ubranej w chybione skarpety.

Nie od dziś styliści głowią się nad tym czy kolor skarpet dobierać do butów czy też spodni.
Jedna szkoła twierdzi, że skarpety powinny być w kolorze spodni lub ciemniejsze od nich o ton, co faktycznie ma rację bytu, ponieważ w ten sposób możemy dodać sobie optycznie kilku centymetrów, a tym samym wydłużyć linię nóg.
Druga zaś rzecze, iż skarpetki powinny być w kolorze obuwia, bądź o ton jaśniejsze.

Komu wierzyć? Dwie szkoły są prawidłowe  i obydwie są równie przewidywalne co nudne. Na tyle ile możemy sobie pozwolić warto pobawić się tym z pozoru błahym detalem ubioru. Należy pamiętać, że są sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do przybrania klasycznej formy ubioru, dlatego marka SpoxSox ma również w swojej ofercie skarpety w stylu elegant, czyli takie, które mają dozę szaleństwa nie zatracając przy tym pierwiastka formalności. W sytuacji, w której jesteśmy zaproszeni na oficjalne biznesowe wydarzenie lub wesele, gdy nie wypada przyćmiewać najważniejszej pary tego dnia, warto, aby nasze skarpety były neutralne (neutralne≠czarne). Właśnie takie możemy odnaleźć w zakładce Skarpety Biznesowe w e-sklepie www.SpoxSox.pl . Zadbajmy zatem o to, aby wyróżniać się precyzyjnie dobranym garniturem oraz dodatkami. W sytuacji, której możemy sobie pozwolić na minimalne szaleństwo  nie zatracając przy tym elegancji postawmy na skarpety ze wzorem strukturalnym, czyli takim, który jest w jednolitym kolorze, a wzory tworzy splot oraz faktura.

Jeśli należycie do grupy niezdecydowanych w kwestii doboru koloru skarpet do obuwia, dobrym pomysłem może okazać się wybranie skarpet, które korespondują z inną częścią Waszego ubioru np.: spinkami, koszulą, krawatem, muchą, szelkami bądź poszetką.

SpoxSox08
SpoxSox07

Świetnym rozwiązaniem jest postawienie na Mismatched czyli nic innego jak dwie różne skarpety. Na takie rozwiązanie zdecydowała się marka SpoxSox. Autorzy nie przysypiali na lekcjach języka ojczystego, a homonimy i związki frazeologiczne nie są im obce. W ofercie sklepu znajdziemy coś dla skarpetkowych koneserów i freaków.
Jakie skojarzenie przychodzi Wam na myśl na słowo ‘kiwi’?
Część z Was odpowie –owoc. Inni stwierdzą, że jest to mały egzotyczny ptak. Obie odpowiedzi są poprawne, ponieważ jedna skarpetka ma wzór w owoce, a druga jest o wzorze naszego małego wcześniej wspomnianego przyjaciela-nielota. Na pierwszy rzut oka skrajnie niepasujące do siebie motywy, po szybkiej analizie tworzą zupełnie zgraną i przemyślaną całość.

SpoxSox04

Figa z makiem? Nic prostszego.

SpoxSox17
SpoxSox14

Przy doborze skarpet kierujmy się kolorem, fakturą oraz długością. Do najczęściej popełnianych błędów i grzechów mężczyzn zaliczamy zbyt jasne oraz krótkie skarpety. Te  powinny być na tyle długie, aby nie odsłaniały ani cala łydki, co zdarza się najczęściej w pozycji siedzącej. Skarpety Biznesowe SpoxSox są zaprojektowane w taki sposób, aby nawet kawałek gołego ciała nie wyjrzał nam spod krawędzi spodni, a to wszystko dzięki wydłużonemu krojowi sięgającemu do ¾ długości łydki.

SpoxSox09

Od długich skarpet są też wyjątki. Między innymi skarpetki sięgające długością kostki zwane stopkami, które od niedawna marka posiada również w swojej ofercie. Nie zapominajmy o obuwiu, do którego założenie jakichkolwiek skarpet jest błędem (mokasyny, espadryle, buty żeglarskie). Lecz i na to jest recepta. Z pomocą przychodzą skarpetki typu Invisible czyli skarpetki bardzo krótkie, zabudowane na linii placów oraz pięty, które nie będą wystawały poza cholewkę buta.

SpoxSox12
SpoxSox13

Gdy już się zdecydujemy na naszą parę skarpet warto poświęcić chwilę i zapoznać się z ich składem. Bawełna jest surowcem, który najczęściej stosuje się przy produkcji odzieży a także skarpet. Jest ona stosunkowo łatwa w pielęgnacji i utrzymaniu.
Wełna, począwszy od merynosów aż po kaszmir, jest stosowana w produkcji skarpet o grubszej strukturze, które są niezastąpione podczas górskich wędrówek i zimowych wypadów.
W mnogości różnorodnych surowców znajdziemy również mieszanki zawierające  jedwab, włókna bambusa oraz sztuczne dodatki. Te ostatnie nie muszą kojarzyć się z niską jakością. Wręcz przeciwnie, w wielu wypadkach kilka procent poliamidu w składzie potrafi przedłużyć żywotność skarpetek.
SpoxSox to produkty wysokiej jakości w adekwatnej cenie, zawierające w składzie 80 % wysokiej klasy czesanej bawełny oraz 15 % poliamidu zapewniającego trwałość soxów. Dodatek 5% elastanu sprawia, że nasza wyjątkowa para skarpet świetnie dopasuje się do stopy użytkownika. Kupując SpoxSox dostajemy bezuciskowy ściągacz i pewność, że nie zaskoczy nas nagle ucięty wzór przy zakończeniu palców bądź pięty.

SpoxSox22
SpoxSox19

SpoxSox wraz z marką Muszka Nie Siada namieszało w świecie mody casual, albowiem od niedawna w sprzedaży pojawiły się skarpetki dopasowane do Muszki. To propozycja dla osób odważnych, które nie boją się wyróżniać z tłumu. W przekroju produktów będących efektem powyższej kolaboracji, znajdziemy również stonowane modele, które nawet nieśmiały mężczyzna może przemycić do swojej garderoby. Jeśli do tej pory nie widzieliście kampanii marki, koniecznie zapoznajcie się z tym, co wspólnymi siłami udało Nam się przygotować,  ponieważ to właśnie team wear.live.style jest odpowiedzialny za wygląd lookbooka.

SPOXSOXMUCHA
SpoxSoxKAMPANIA2
SpoxSoxKAMPANIA

To tak pokrótce o skarpetach, rodzajach i zasadach. Wbrew pozorom na ten temat długo można by rozprawiać. Mam nadzieję iż teraz będziecie z większą świadomością podchodzić do wyboru tej części garderoby.

Kończąc mam dla Was konkurs !
W komentarzach pod dzisiejszym postem  lub na p.guryn.wls@gmail.com napiszcie dlaczego to właśnie Wy powinniście wygrać parę Soxów. Autor najciekawszej wypowiedzi otrzyma dowolnie wybrany model Spoxów. Ponadto autorom dwóch wyróżnionych komentarzy przyznamy rabat w wysokości 40% na wybraną przez siebie parę skarpet w sklepie www.SpoxSox.pl
Odpowiedzi przyjmujemy do piątku (30.09.2016), zaś w pierwszy dzien października (01.10.2016) wyłonimy zwycięzców.

Z kolei dla wszystkich czytelników wear.live.style mamy kod rabatowy (wear_live_style), który upoważnia Was do zakupów w sklepie internetowym SpoxSox z 20% rabatem, który obowiązuje do końca miesiąca. Spieszcie się zatem!

-20%SpoxSox

Pozdrawiam,
Przemysław Guryn

Model: Kamila, Adrian
Style: Przemysław Guryn
Photos: Magdalena Niemyjska