Kilka słów o modelowaniu twarzy.
Jak powszechnie wiadomo ciemne wyszczupla, jasne uwypukla. Na co dzień stosujemy tę zasadę przy doborze ubioru,
ale to już temat dla naszego stylisty, Przemka 🙂 Ta sama zasada obowiązuje w modelowaniu twarzy, o którym dzisiaj opowiem. Charakteryzatorzy od lat stosują tę regułę w makijażu scenicznym i telewizyjnym używając bronzerów, korektorów rozświetlających i rozświetlaczy w kamieniu, a jakiś czas temu świat makijażu zachwycił się paletami do modelowania twarzy na mokro i na sucho.
Metodę na mokro stosuje się zazwyczaj przy makijażu fotograficznym. W tym przypadku twarz modelujemy mocno, warstwa podkładu jest spora, a najlepiej nakładać go zwilżoną lateksową gąbką lub beautyblenderem. Na co dzień nie polecam stosowania tej metody, ponieważ światło słoneczne uwydatni smugi i przejścia w przeciwieństwie do studia fotograficznego, gdzie fotograf potrafi pracować ze światłocieniem.
Na co dzień bardziej wskazana jest metoda na sucho, bronzerami i korektorami. Z bronzerów polecam te Inglota ( dość duża paleta odcieni i dobra pigmentacja). Wśród korektorów bardzo dobrze sprawdza się Rimmel 030 oraz ostatnio przeze mnie odkryty (i już nie wyjdzie z mojego kufra) Paese nr 2. W mojej walizce na stałe pozostaje też  paleta do modelowania twarzy REVOLUTION Makeup Revolution London, perfekcyjnie dobrana kolorystycznie, świetnie zapigmentowana – idealny zestaw do codziennego modelowania twarzy.
Dalej można by rozpisywać się na temat  kształtu twarzy oraz jego korygowania poprzez konturowanie. Jest to jednak temat rzeka i raczej polecałabym spotkanie z charakteryzatorem, który pomoże zidentyfikować kształt twarzy oraz udzieli profesjonalnych porad jak go wymodelować, nie robiąc sobie przy tym estetycznej krzywdy.

Czytelników wear.live.style, którzy chcieliby dowiedzieć się jak prawidłowo dobrać podkład, określić swój kształt twarzy oraz nauczyć się jak właściwie go wymodelować, z przyjemnością informuję, iż specjalnie dla Was przygotowałam na ten temat SZKOLENIE 🙂 Zapraszam Was zatem 20. października do naszego studio przy ul. Warszawskiej 70. Zaczynamy o godz. 16.00, pracować będziemy do godz. 19:00 w kameralnej 6-cio osobowej grupie.
Osoby chętne zapraszam do kontaktu telefonicznego – 604 238 009.

2345678DSC_2895

Pozdrawiam,
Dorota Lange

Photos: Magdalena Niemyjska