Jak wiemy nasze włosy są codziennie narażone na zniszczenia poprzez:
– suszenie
– codzienną stylizację ( prostowanie, kręcenie )
– zabiegi chemiczne
– promieniowanie UV

Skutkiem ich działania jest przesuszenie włosów, kruszenie się, rozdwajanie i łamanie końcówek. W końcu dochodzi do tego, że wydaje nam się, że nasze włosy nie rosną. Na głowie pojawia się odrost, natomiast długość włosów pozostaje taka sama.

Na szczęście jest na to rozwiązanie – prostowanie keratynowe.

DSC_1414s

Na czym polega zabieg?
Terapia dla włosów Global Keratin jest zabiegiem, który opiera się na keratynie będącej głównym budulcem naszych włosów. Jego celem jest odżywienie naszych włosów poprzez wprowadzenie keratyny w miejsca jej ubytków w powłoce włosa. Co ważne zabieg jest całkowicie naturalny, w składzie produktu nie ma żadnych środków chemicznych.

Zabieg sprawdza się na każdym rodzaju włosa. Jest ratunkiem dla tych najbardziej zniszczonych. Nie ma znaczenia,
czy są farbowane, naturalne, proste, kręcone, czy były poddawane innym zabiegom. Polecam go każdej osobie, której dotyczy problem zniszczonych włosów.

Marzą Ci się lśniące i proste włosy? Nie możesz rozstać się z prostownicą? Unikasz deszczu i wilgoci?

Dodatkowo terapia Global Keratin rozprostuje Twoje niesforne loki. Prostownicę odłożysz więc na bok, unikniesz codziennego prostowania i przesuszania włosów. Będziesz mogła cieszyć się prostymi, lśniącymi włosami.

Jak wygląda zabieg?
Wykonuje się go około 2-3 h, zależnie od długości i ilości włosów.

  • Pierwszym etapem jest umycie włosów szamponem oczyszczającym z serii Global Keratin. Jego zadaniem jest otwarcie łuski włosa. W związku z tym włosy po umyciu będą porowate i nieprzyjemne w dotyku.
  • Kolejny krok to dokładne nałożenie keratyny na włosy za pomocą pędzelka i delikatne jej wmasowanie.
  • Następnie zabieramy się za suszenie włosów zimnym nawiewem – jest to najdłuższy etap ze wszystkich, ponieważ włosy muszą być  wysuszone bardzo dokładnie.
  • Na koniec zabieramy się za prostowanie, pasmo po paśmie, przeciągając prostownicę odpowiednią ilość razy z optymalnie dobraną temperaturą.

DSC_1436s

Kiedy już jesteśmy po wszystkim przez dwa dni unikamy kontaktu włosów z wodą . Nie możemy ich w tym czasie myć, ponieważ grozi to wypłukaniem keratyny.  Może to być kłopotliwe, jednak aby osiągnąć efekt pięknych , prostych i lśniących włosów – warto.

Wspomnę jeszcze, że po wykonaniu zabiegu warto stosować szampon i odżywkę z serii Global Keratin w celu dłuższego utrzymania efektu, dzięki czemu gładkimi i prostymi włosami będziemy cieszyć się nawet do sześciu miesięcy.

DSC_1424sDSC_1425s

Pozdrawiam,
Marcela Lange

Photos: Magdalena Niemyjska