Pierwszy raz o Olaplex dowiedziałam się po ukazaniu się w sieci zdjęcia Kim Kardashian i jej włosów po dekoloryzacji. Efekt był zdumiewający – piękny jasny blond, a przy tym zdrowe i lśniące włosy. Przeszło mi przez myśl, że to zasługa grafików komputerowych i Photoshopa, jednak w artykule pod zdjęciem moją uwagę przykuło słowo ,,Olaplex”. Zainteresowana tematem postanowiłam poszukać informacji na temat tego produktu. Początkowo z dość sceptycznym podejściem, konsekwentnie jednak docierałam do różnych źródeł. Opinie na jego temat okazały się być odmienne. Jednocześnie zdjęcia przed i po użyciu preparatu zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Nie znalazłszy jednoznacznej odpowiedzi, zanim wprowadziłam produkt do naszego salonu, postanowiłam przekonać się o jego działaniu na własnych włosach.

Jakie ma zadanie ?

Działanie Olaplex polega na regeneracji nawet najbardziej zniszczonych włosów. Dzięki systemowi możemy radykalnie zmienić kolor bez ingerencji w strukturę włosa. Jego składniki odbudowują i wiążą mostki dwusiarczkowe, stanowiące połączenia łańcuchów keratynowych, z których zbudowane są nasze włosy. Włosom zniszczonym Olaplex przywraca ich naturalną, trwałą strukturę, która zostaje naruszona przez zabiegi chemiczne, jak i w sposób mechaniczny czy też wskutek działania wysokiej temperatury – a więc poprzez najczęstsze zabiegi, którym poddajemy nasze włosy i typowe czynniki na nie oddziałujące:

– koloryzację

– suszenie

– prostowanie/kręcenie

– czesanie

– promienie uv

Olaplex to zabieg trwały. Odbudowuje nasze włosy do momentu ich ponownego uszkodzenia w sposób chemiczny bądź mechaniczny.DSC_3100a

System składa się z trzech faz:

– OLAPLEX BOND MULTIPLIER No. 1 – stosowana samodzielnie jako zabieg rekonstrukcji bądź w połączeniu z koloryzacją, rozjaśnianiem czy też zabiegiem keratynowego prostowania włosów. Dodana do farby, rozjaśniacza czy keratyny rekonstruuje uszkodzoną strukturę włosów oraz zapobiega ich dalszym zniszczeniom.

– OLAPLEX BOND PERFECTOR No.2 – nie jest odżywką, aktywatorem ani neutralizatorem. Ma podobne zadanie jak faza pierwsza. Łączy pozostałe mostki dwusiarczkowe. Stosuje się go po zabiegach chemicznych bądź pielęgnacyjnych, ale przed użyciem szamponu do włosów.

– OLAPLEX HAIR PERFECTOR No.3 – jest to produkt przeznaczony do stosowania w domu. Składem nie różni się od poprzednich. Ma regenerować i utrzymywać włosy w dobrej kondycji pomiędzy zabiegami.

DSC_3139newposta

Efekty po zastosowaniu

Kiedy w końcu przetestowałam Olaplex (jako zabieg regenerujący) zrozumiałam, dlaczego w sieci jest tak wiele odbiegających od siebie opinii na temat tego produktu. Efekt zabiegu był natychmiastowy, jednak nie był to efekt wow. Włosy już bezpośrednio po były bardziej nabłyszczone i wygładzone, a moje zniszczone rozjaśnianiem końcówki mniej się puszyły. Po produkcie spodziewałam się jednak większych efektów, szczególnie bardziej intensywnego wygładzenia.

Producent podaje, że jest to zabieg permanentny. Od jego wykonania minął ponad miesiąc. Nabłyszczenie i wygładzenie utrzymuje się na moich włosach do dziś, nie zauważyłam żadnego osłabienia efektu. Włosy są dokładnie takie jak tuż po zabiegu.  Nie miałam jeszcze okazji wypróbować Olaplex podczas rozjaśniania włosów. Być może wtedy przekonam się do tego produktu jeszcze bardziej.

Pozdrawiam,

Marcela Lange

 

Photos: Magdalena Niemyjska

tagged in hair, olaplex